Jak szybko sprzedać auto? Mamy kilka porad

Porsche Cayenne 2019
Porsche Cayenne 2019 sprawia, że zakupy to przyjemność
23 kwietnia, 2020
Co oznacza kolor spalin samochodowych
Co oznacza kolor spalin?
14 września, 2020
auto skup

Myślisz o kupnie nowego auta, ale zanim zdecydujesz się na ten krok, chcesz sprzedać stary samochód? Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży auta, to dobrze trafiłeś. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka porad, dzięki którym szybko sprzedasz używany samochód.

Ważne jest dobre przygotowanie auta…

Zależy Ci na czasie? Robienie zdjęć na szybko i wstawianie ogłoszenia bez pełnego opisu funkcjonalności samochodu oraz jego ewentualnych uszkodzeń trochę mija się z celem. Zanim umieścisz ogłoszenie w na portalach aukcyjnych i poliniujesz je znajomym na Facebooku, porządnie przygotuj auto do zdjęć. Jak to zrobić? Rozwiązanie jest bardzo proste, ale będzie wymagało trochę czasu i wysiłku. Aby zrobić dobre zdjęcia, które stanowią właściwie połowę sukcesu, trzeba porządnie posprzątać oraz umyć samochód. Prysznic pod wężem ogrodowym może nie wystarczyć, czasami konieczne będzie prawdziwe szorowanie i dokładne odkurzenie wszystkich zakamarków wewnątrz auta. Dodatkowo w przypadku palaczy warto wywietrzyć samochód, aby pozbyć się przykrych zapachów. Nie widać ich co prawna na zdjęciach, ale kiedy już zainteresowana osoba przyjedzie obejrzeć samochód, nieprzyjemny zapach może ją skutecznie zniechęcić do zakupu. Kiedy klient już przyjedzie, warto pozwolić mu na jazdę próbną i odpowiadać na wszystkie jego pytania w uprzejmy oraz jak najbardziej merytoryczny sposób. Z zainteresowanymi często na miejsce jeżdżą ich mechanicy, jednak jeżeli stan samochodu jest taki jak podałeś w ogłoszeniu, nie masz powodów do zmartwień.

Zalety, o których warto wspomnieć

Kiedy masz dobre i jakościowe zdjęcia to można powiedzieć, że połowa sukcesu jest za Tobą. To jednak nie koniec naszych porad. Treść ogłoszenia także jest istotna. Zadaniem fotografii jest zachęcenie Internauty do kliknięcia w ogłoszenie, ale to, co w nim zamieścisz może tak naprawdę zadecydować o tym czy potencjalny klient zadzwoni. Zdecydowanie odradzamy kłamstwa, ale umieszczenie prawdziwych zalet samochodu może zrobić dobre wrażenie na oglądających. O jakich plusach warto wspomnieć w ogłoszeniu? Jest ich cała lista.

Zalety auta mające wpływ na szybkie skupowanie samochodów:

  • Bezwypadkowość – Nigdy nie miałeś wypadku samochodem? Warto wspomnieć o tym w ogłoszeniu.
  • Pierwszy właściciel – Jesteś pierwszym albo drugim właścicielem? W takim razie również warto o tym nadmienić? Im krótsza historia skupowania, tym lepiej.
  • Polskie pochodzenie – Ważnym atutem Twojego auta może być pochodzenie z polskiego salonu. Jeżeli samochód nie był sprowadzony z zagranicy, także napisz o tym w ogłoszeniu.
  • Dodatkowe wyposażenie – Posiadasz dodatkowe wyposażenie do samochodu, które razem z autem możesz odstąpić kolejnemu właścicielowi? Dobrze byłoby zrobić zdjęcia tym akcesoriom i zaprezentować je w ogłoszeniu.
  • Historia serwisowania – Jeżeli posiadasz dokumentację serwisowania auta, w tekście ogłoszenia napisz kiedy były wymieniane poszczególne części i co zostało naprawione.

Skup aut używanych – alternatywa dla ogłoszeń w sieci

Auto skup stanowi alternatywę do sprzedawania samochodu prywatnej osobie. Takie rozwiązanie może być korzystne zwłaszcza w przypadku kiedy brakuje Ci doświadczenia w sprzedaży lub auto posiada poważne wady. Jeżeli brakuje Ci czasu na przygotowanie profesjonalnego ogłoszenia oraz umawianie się na jazdy próbne z potencjalnymi zainteresowanymi, wówczas skup samochodów w Łodzi może okazać się naprawdę korzystną opcją. Prostota i szybki efekt stanowią oczywiste zalety skupowania aut przez firmy. Samochód nie musi być w idealnym stanie, ani kompletnie wyczyszczony, co miało znaczenie w przypadku tradycyjnych ogłoszeń. Sprzedanie auta odbywa się w ten sposób, że po skontaktowaniu się ze skupem aut przykładowo w Częstochowie, należy zawieść samochód na wskazane miejsce albo umówić się z pracownikiem, który przyjedzie po auto do domu. Pracownik skupu samochodów używanych podpisuje umowę ze sprzedającym i cała procedura zostaje zakończona.  Jak szybko sprzedać auto? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, na jak bardzo szybkiej sprzedaży Ci zależy. Jeżeli Twój czas jest naprawdę bardzo mocno ograniczony, postaw na auto skup, natomiast jeżeli masz kiedy umawiać się na jazdy próbne, wystaw i wypromuj prywatne ogłoszenie.

***

Dodaj komentarz