Land Rover Defender 80 – mały, przystępny cenowo i nadal wytrzymały

Powerwall od TESLI
Tesla modernizuje Powerwall w celu usprawnienia ładowania pojazdów w czasie przerw w dostawie prądu
23 kwietnia, 2020
Nowa Toyota Supra 2021 z mniejszym zuzyciem paliwa
W 2021 Toyoto Supra zmniejszy zużycie paliwa i zyska 47 koni mechanicznych
23 kwietnia, 2020
Land Rover Defender 80

Ten nowy Defender pojawi się w 2020 roku z ceną wyjściową nieco powyżej 30 000 dolarów.

  • Land Rover pracuje na mniejszym i bardziej przystępnym cenowo modelem z serii Defender.
  • Prawdopodobnie nowy model będzie nazywał się Defender 80 i będzie mógł korzystać z platformy wraz z firmą Tata
  • Nowy Defender wejdzie na rynek w 2020 roku i jego startowa cena wyniesie około 30 000 dolarów

Ta historia po raz pierwszy pojawiła się z majowym numerze Car and Driver, jako część pakietu 25 samochodów wartych oczekiwania. Wstępny podgląd wyjątkowych samochodów, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat, opiera się na informacjach pochodzących z różnych przecieków i sporadycznie publikowanych informacji. Składanie tej historii zostało zakończone w lutym – przed tym, jak przemysł samochodowy zaczął odczuwać poważne skutki pandemii koronawirusa. Teraz wielu producentów wstrzymuje programy rozwojowe i opóźnia aktualizacje samochodów. Dlatego zgłoszone tutaj daty debitów mogą ulec zmianie.

Nadchodzący Defender 80 jest nowym dzieckiem Land Rovera. Jeśli dotrze on na rynek amerykański, to może stanowić bardzo przystępny cenowo produkt dla osób, które chcą wejść w posiadanie Defendera zorientowanego na off-road. Brytyjskie media podały, że Land Rover nazywa dwu i czterodrzwiowymi Defenderami model 90 i 110, ale oficjalnie nie ma na to żadnego potwierdzenia.

Land Rover będzie budował model 80 na platformie udostępnionej przez firmę Tata, która stanowi podstawę istniejącego rynku motoryzacyjnego w Indiach. Opcje układu napędowego będą obejmować turbodoładowane silniki Ingenium JLR, w tym być może cylindrowe z opcjami hybrydowymi i plug-in.

Kiedy Defender 80 wejdzie na rynek w 2020 roku, z ceną startową zaczynającą się od 30 000 dolarów, to może konkurować z off-roadami takimi jak Ford Bronco i Jeep Wrangler – oraz dodatkowo z mniejszymi samochodami im podobnymi, jak Bronco Sport i Compass. Wysokie cięcia kosztów spowodowały, że bilans JLR nie wygląda za dobrze – więc firma potrzebuje naprawdę dużego hitu, żeby wzbić się do góry. Solidna, prosta dublerka Defendera może okazać się niezwykle popularna, zwłaszcza, że europejscy nabywcy zaczynają odchodzić od wielkich i mało wydajnych modeli. Defender 80 jest idealną alternatywą dla ich potrzeb.

A Ty co sądzisz na temat nowego małego SUV-a? Powinien nazywać się Defender, czy może inna nazwa byłaby dla niego lepsza?

Dodaj komentarz