Tesla modernizuje Powerwall w celu usprawnienia ładowania pojazdów w czasie przerw w dostawie prądu

Nowy VW Volkswagen Tiguan 2020 z nowymi funkcjami i stylizacj?
Odnowiony w 2020 VW Tiguan z nowymi funkcjami i stylizacją
23 kwietnia, 2020
Land Rover Defender 80
Land Rover Defender 80 – mały, przystępny cenowo i nadal wytrzymały
23 kwietnia, 2020
Powerwall od TESLI

Powerwall od TESLI do ?adowania samochodów TESLA

Od teraz Twoja Tesla nie będzie już dłużej walczyć o cenne elektrony.

  • Właściciele Powerwalla mogą teraz ustawić próg stanu naładowania, dzięki czemu mogę określić, kiedy Tesla jest ładowana w czasie przerw w dostawie prądu.
  • Aktualizacja Powerwalla pozwoli też na dostosowanie ilości energii udostępnianej Tesli, bazując na zapotrzebowaniu z domu
  • Nowy model Powerwalla jest kompatybilny z modelem 3 i Y w Ameryce, niedługo będzie kompatybilna również z modelem S i X

Powerwall Tesli to po prostu gigantyczna bateria podłączona do ściany. Daje ona właścicielom domu możliwość przechowywania energii wytwarzanej przez panele słoneczne. Ta energia może być wykorzystywana do zasilania domu lub ładowania pojazdów elektrycznych. Tesla wprowadza zmianę w konfiguracji Powerwalla z obawy, że w czasie przerwy w dostawie prądu, może on wyssać całą dostępną moc na naładowanie samochodu i pozostawić dom bez energii. Aktualizacja systemu sprawia, że cały system jest bardziej inteligentny i stabilny.

Jeśli posiadasz Teslę i Powerwalla, to aplikacja Tesli pomoże Ci ustawić próg mocy przenoszonej z Powerwalla do pojazdu w różnych scenariuszach. Jeśli z siecią wszystko będzie w porządku, to pojazd będzie się ładował normalnie. Jednak jeśli dostawy prądu będą wyłączone, to Powerwall dostosuje swoją moc.

Kiedy wystąpi awaria układu zasilania, a zapotrzebowanie na energię w domu będzie niskie, to pojazd zostanie naładowany wysoką ilością energii przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiedniej ilości energii elektrycznej w domu. Jeśli zapotrzebowanie na prąd w domu będzie wysokie, to ładowanie Tesli zostanie obniżone, aby nadać priorytet energii domowej.

Jeśli w którymś momencie stan naładowania Powerwalla spadnie poniżej ustalonego wcześniej progu podczas przerwy w dostawie prądu, to Powerwall zaprzestanie ładowania pojazdu. Więc jeśli ustawisz w aplikacji próg na 80%, to Twoja Tesla będzie ładowana do momentu, aż stan naładowania Powerwalla osiągnie 79%.

Aby to wszystko mogło działać potrzebna była aktualizacja Tesli i Powerwalla. Nowy system współpracuje obecnie z Modelem 3 i Modelem Y. Tesla zapowiedziała, że wkrótce pojawią się aktualizację dla Modelu S i Modelu X.

Ta aktualizacja jest szczególnie istotna dla osób żyjących w Kalifornii. Zbliża się sezon pożarowy i prawdopodobne jest to, że linie energetyczne będą robiły przerwy w dostawie prądu, aby zapobiegać pożarom. Dzięki tej aktualizacji Twój dom może być traktowany priorytetowo w stosunku do pojazdu. Zwłaszcza że nadal istnieją zalecenia do pozostania w domu ze względu na pandemię koronawirusa.

Dodaj komentarz