Zima? Nie interesuje mnie! Jak jeździć, gdy na dworze chłód?

Gara?owany motocykl na rozpocz?cie sezonu
Jak przygotować motocykl do rozpoczęcia sezonu?
16 kwietnia, 2020
tablice-rejestracyjne
Własny pomysł na tablice rejestracyjne – jak je uzyskać i jakim kosztem?
16 kwietnia, 2020
jak-jezdzic-zima-motocyklem

Motocyklista ubrany w ciep?e ubranie w zim?

Nie od dziś wiadomo, że zima ulubioną porą roku motocyklistek nie jest. Nie chodzi może tu nawet o śliską nawierzchnię czy utrudnioną widoczność, ale o przeraźliwe zimno, które w nieosłoniętym motocyklu potrafi wedrzeć się w każdy zakątek ciała. Tym bardziej, jeśli nie zdamy sobie sprawy jak ważne jest dopasowanie tego, co mamy na sobie, to pory roku. Okazuje się jednak, że nie każda z nas o tym wie. Czas to zmienić!

Jak tracimy ciepło?

Wbrew pozorom i temu, co mówi się potocznie, ciepło z ciała nie ucieka jakąś częścią ciała bardziej czy szybciej. Zwykło się powtarzać, że najbardziej chronić należałoby stopy oraz głowę, jednak w rzeczywistości każda część naszego ciała jest tak samo narażona na wychłodzenie. Aby ogrzać najważniejsze organy wewnętrzne, organizm odcina dopływ większych ilości krwi do rąk, nóg czy twarzy, by móc reagować na zimno. Dlatego zagrożone są przede wszystkim ręce oraz nogi.

Kurtka – uniwersalna czy specjalizowana?

Naturalnym wyborem damskiej garderoby oraz damskich akcesoriów motocyklowych jest – w okresie chłodu – kurtka. Rynek, w większości sklepów, oferuje motocyklistkom dość ograniczony wybór modeli oraz rozmiarów. Wyjątkiem jest tutaj sklep internetowy, który w swym asortymencie oferuje między innymi uniwersalne kurtki z podpinką, których można pozbyć się w cieplejszy dzień. Dzięki temu nie musimy kupować ubrania typowo na okres zimowy, ale jesteśmy na niego przygotowane.

Rękawice – między wygodą a funkcjonalnością

Nie da się ukryć, że grabiejące ręce to podstawowy problem każdej motocyklistki, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także wczesną wiosną. Dlatego kupując rękawice motocyklowe, należy dbać o wygląd, komfort oraz ochronę przed zimnem. Wśród damskich akcesoriów motocyklowych królują rękawice skórzane. Warto jednak szukać modeli nie tylko specjalnie zagiętych, by ułatwić chwyt manetek, ale także wyściełanych oddychającym materiałem oraz nieco dłuższych, by zapewniały szczelne okrycie przed wiatrem i chłodem.

Spodnie – ocieplane i wygodne?

Swoboda ruchów jest niezwykle ważna w przypadku jazdy na motocyklu. Powinna ona jednak dawać nie tylko wolność i przyjemność, ale także ochronę przed zimnem. Dlatego wybór wygodnych i ocieplanych spodni należy do tych najważniejszych. Szukając dla Was dobrych rozmiarów nie można nie zauważyć, że poza specjalistycznym sklepem dla motocyklistek, nie ma obecnie na rynku możliwości, by zaopatrzyć się w spodnie dowolnego rozmiaru. Nie rezygnuj więc z ciepła i przyjemności i wybieraj tam, gdzie oferują coś specjalnie dla Ciebie.
Nie tylko motocykl powinien być przygotowany do drogi. Dobrze dobrane damskie akcesoria motocyklowe sprawiają, że gdy tylko nie ma śniegu, motocykl nie musi być odstawiany na całe miesiące zimowej aury. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych elementach kobiecej garderoby. Na chłodne dni trzeba się przygotować.

Dodaj komentarz